تیم کوراش ایران بر سکوی نائب قهرمانی جوانان جهان ایستاد

منبع : http://irijf.ir/index.php/node/view?id=5197
تیم کوراش ایران بر سکوی نائب قهرمانی جوانان جهان ایستاد

به گزارش روابط عمومی فدراسیون جودو و کوراش , تیم ملی جوانان کشورمان که با ترکیب عبدلوهاب وهابیان , جعفر فیروزآبادی , پرویز ولی زاده , قاسم باغچقی , جواد مرادی , فرزین شاهباز , امیرحسین قاسمی , علی محمد بریمانلو و محمد خسروی با هدایت رضا مهنان سرمربی این تیم در رقابت های جهانی جوانان کوراش  دنیا حاضر شده بود با کسب 2طلا , 3 نقره  و 1 برنز بعد از ازبکستان عنوان نائب قهرمانی این دوره از مسابقات را از آن خود کرد .تیم ازبکستان با 5 طلا  , 3 نقره و 1 برنز به عنوان قهرمانی رسیدو ژاپنی ها نیز با 1 نقره و 1برنز بر سکوی سوم این دوره از مسابقات ایستادند. برای تیم ایران جواد مرادی در وزن  81- کیلوگرم  و قاسم باغچقی  در وزن 90- کیلوگرم موفق به کسب مدال طلا شدند.عبدلوهاب وهابیان  , امیرحسین قاسمی و جعفر فیروزآبادی به ترتیب در اوزان  100- ,100+ کیلوگرم و 66- کیلوگرم موفق شدند مدال  نقره را بدست آورند و علی محمد بریمانلو نیز تک مدال برنز ایران را بدست آورد .در این دوره از مسابقات خسرو دلیر به عنوان سرپرست تیم اعزامی , علی معلومات و حسین علی اکبری بعنوان مربی و رضا مهنان به عنوان سرمربی تیم ملی ایران را هدایت کردند. رضا نصیری نژاد ( مسئول کوراش کشورمان ) نیز از نزدیک این مسابقات را شاهد بوده است.


استاد حسین ساکی به همراه جودوکاران در راهپیمایی 13 آبان

حضور دبیر هیات جودو شهرستان بروجرد به همراه ورزشکاران  در راهپیمایی 13 آبان



گفت‌وگوی محمدرضا رودکی با خبرگزاری تسنیم


گفت‌وگوی محمدرضا رودکی با خبرگزاری تسنیم

به گزارش روابط عمومی فدراسیون جودو و کوارش و به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمدرضا رودکی با حضور در غرفه خبرگزاری تسنیم در بیست‌ودومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها در خصوص انتخابات اخیر فدراسیون جودو اظهار داشت: بدون تعارف جودوی ما یک جودو کاملاً عقب‌افتاده از سطح جودوی روز دنیا است و تقریباً می‌شود گفت در این 12 سال که آقای درخشان خودشان را از جودو کنار کشیدند ما هیچ نقطه مثبتی در این رشته نداشته‌ایم. اگر شما نگاه کنید اتفاقات  و حاشیه‌هایی که در جودو بوده نشان‌دهنده همین مشکلات است. 

وی افزود: خدا را شکر اکنون اتفاقاتی می‌افتد که بسیار مثبت است و برای خانواده جودو بسیار امیدوارکننده، ما اکنون چند فدراسیون جهانی را در مجارستان با جلسه‌ای که آقای درخشان و رئیس فدراسیون جهانی داشت، در اختیار سازمان تیم‌های ملی قرار گرفت و تمام بچه‌ها می‌توانند به صورت رایگان در آن کمپ اسکان داشته باشند. این امکان خیلی برای ما تاثیرگذار است زیرا ما همیشه در سفرهایی که به اروپا داشتیم هزینه‌های زیادی را برای ما در بر داشت اما اکنون می‌توانیم یک کمپ تمرینی در مجارستان داشته باشیم و از آنجا بچه‌ها را به کشورهای اروپایی برای انجام مسابقات اعزام کنیم. همان طور که مطلع هستید بیشتر مسابقات جهانی در کشورهای اروپایی برگزار می‌شود و همین مسئله می‌تواند خیلی از لحاظ مالی به ما کمک کند. 

مدیر تیم‌های ملی جودو در ادامه در مورد انتخاب مربی برای تیم ملی جودو عنوان کرد: با دو مربی روز دنیا صحبت کردیم که یکی از آنها اعجوبه جودوی دنیا بود. با الیادیس در حال قرارداد بستن هستیم و دومی هم یکی از مربیان مطرح کشور آذربایجان است که قرار است به ایران سفر کند. 

رودکی در ادامه تصریح کرد: بزرگترین دغدغه ما در سال‌های اخیر بحث پوشاک و لباس بوده است اما ما توانسته‌ایم در زمان آمدن آقای درخشان در همین یک ماهه پوشاک بچه‌ها را تامین کرده، حتی به کلاس‌های استعدادیابی در شهرستان‌ها هم لباس می‌دهیم که بچه‌هایی که تازه وارد جودو می‌شوند دغدغه تهیه لباس را نداشته باشند، کلاس‌های مختلفی را طراحی کرده‌ایم که از این به بعد بتوانیم سطح کیفی مربیان استان‌ها را هم بالا ببریم تا آنها بتوانند شاگردهای خوبی را تربیت کنند و پشتوانه‌سازی خوبی را برای تیم ملی انجام دهند. 

وی در ادامه با اشاره به اینکه کارهای زیادی در یک ماه اخیر انجام داده‌اند، گفت: اتفاقات مثبت زیادی در این یک ماه افتاده که هر کدام می‌تواند چشم‌انداز خوبی را برای جودو ترسیم کند. جودوی روز دنیا اکنون 8،9 سال است که روی تاتامی زرد مسابقه می‌دهد اما ما هنوز روی تاتامی‌های 12 سال پیش مسابقه برگزار می‌کنیم. با آمدن آقای درخشان در همین یک ماهه 6 تاتامی تهیه شده و در اختیار سازمان برگزاری مسابقات قرار گرفته است تا از این به بعد مسابقات روی تاتامی‌های زرد برگزار شود. 

مدیر تیم‌های ملی جودو ادامه داد: قانون روز دنیا بعد از 12 سال در جودو اجرا می‌شود و تمام مسابقات داخلی با لباس‌های آبی و سفید قرار است برگزار شود. این‌ها همه نشان می‌دهد که جودوی ایران حداقل مثل جودوی روز دنیا با قوانین جدید قرار است اداره شود و این خیلی امیدبخش است، به امید خدا با شرایطی که آقای درخشان فراهم کرده بتوانیم با برگزاری کلاس‌های مختلف سطح جودوی شهرستان‌ها را هم بالا ببریم و در ادامه جودوکارهای نخبه را در کمپ‌های اروپایی داشته باشیم و بتوانیم مانند سالیان گذشته یک تیم ملی منسجم را تشکیل دهیم.


میتوانیم 7 سهمیه المپیک 2020 توکیو را کسب کنیم

 

المپیک 2020 توکیو


سرمربی تیم ملی بزرگسالان در تازه ترین مصاحبه خود با خبرگزاری میزان بیان کرد که با حضور سردار درخشان در راس مدیریت فدراسیون جودو این فدراسیون به ثبات مدیریتی رسیده است و اکنون حاضر شده دوباره در کسوت سرمربی کنار تیم ملی بزرگسالان باشد.

مجید زارعیان که خدمت در تیم را افتخار خود می داند اظهار امیدواری کرد که با بازگشت اش به تیم ملی برای جودو ایران کاری مثبت انجام دهد؛ بر همین اساس از اضافه شدن یک مربی خارجی و مربیان داخلی که سابقه قهرمانی در سالهای اخیر را دارند خبر داد.

وی با اشاره به اینکه در ترکیب تیم بزرگسالان کمبود نفرات با تجربه وجود دارد گفت از جوان تر ها برای ترکیب نفرات این تیم استفاده خواهد کرد و هدف کادر تیم در کوتاه مدت شناسایی بدنه اصلی تیم با حضور در مسابقات آسیایی و جهانی می باشد تا از هم اکنون برای کسب 7 سهمیه و حضور موفق در المپیک 2020 توکیو برنامه ریزی های مناسب را انجام دهند.

شایان ذکر است که سید مجید زارعیان برای المپیک 2016 ریو نیز قول دو سهمیه مستقیم و یک سهمیه قاره داده بود و در رسیدن به این مهم موفق هم عمل کرد اما رشید خدابخش سرپرست وقت فدراسیون جودو او را به پاس خدمات شایسته اش از تیم ملی کنار گذاشت!

روز گذشته (مورخ 1395/8/15) سردار درخشان سکان هدایت تیم ملی بزرگسالان را به مجید زارعیان سپرد.


قدردانی دبیر محترم هیات جودو و کوراش شهرستان بروجرد از شاگردانش

دبیر محترم هیات جودو و کوراش شهرستان بروجرد ، استاد حسین ساکی  با حضور در کلاس جودو شهید محمد بروجردی به منظور قدردانی و تشکر از زحمات استاد محمود صمدی و تجلیل از قهرمانان این کلاس که در مسابقات ده جانبه جام یادواره شهدای مدافع حرم کسب عنوان نموده اند ، از شاگردانش تقدیر بعمل آورد.


( تعداد کل: 8 )
قدیمی تر 1 2